StronyRodzinne.pl

Rodzinne Strony

Ślub, rocznica, urodziny

Strona internetowa może być prezentem

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Często szukamy oryginalnego prezentu, tak aby służył nowożeńcom przez długi czas.

Proponuję więc stronę internetową, która może być początkiem ich Księgi Rodzinnej. Wcześniej jednak, może być też wspaniałą okazją do przemówień podczas przyjęcia, z prezentacją zdjęć, filmów i innych materiałów z życia pary.

Strona internetowa może być niebanalnym prezentem z okazji rocznicy lub urodzin.

Zobacz poniżej, jak może wyglądać taka strona – niespodzianka.

Ewa Napora

Strony okolicznościowe

Fanaberia czy znak czasów?

Dziś taki prezent może jeszcze zaskakiwać, jednak wśród młodych ludzi staje się coraz bardziej popularny. Często sami nowożeńcy zamawiają taką stronę, jako miejsce do informowania o ich wydarzeniu, zaproszonych gościach oraz przebiegu uroczystości. Nie jest to nic nowego, najstarszą taką stronę robiłam 10 lat temu i myślę że nie byłam pierwsza. Jednak takie strony miały krótki czas życia i nowożeńcy nie kontynuowali tego.

Obecnie, kiedy prowadzenie bloga i mediów społecznościowych stało się standardem, coraz więcej osób widzi potrzebę utrzymania strony internetowej, na której sami kontrolują widoczność swoich postów, komentarzy, zdjęć.

Czy nie wystarczą media społecznościowe?

  Materiały zamieszczane na mediach społecznościowych mają krótki czas życia. Kolejne publikacje spychają niżej poprzednie posty, a te po jakimś czasie przestają być oglądane. Na mediach społecznościowych ciężko będzie Ci ustalić własne kryteria porządkowania treści. Najczęściej jedynym kryterium jest czas.

Na mediach społecznościowych tracisz kontrolę nad swoimi zasobami, nawet jeżeli publikujesz je w małym gronie znajomych. Twoje wpisy i zdjęcia stają się publicznymi.

Na stronie internetowej sama /sam decydujesz komu udostępnisz materiały i na jak długo. Czy w ogóle chcesz je udostępniać. W przeciwieństwie do stron komercyjnych, które walczą o widoczność, Twoja strona może pozostać w ukryciu. Na takiej stronie zabezpieczysz swoje cenne materiały przed rozpowszechnianiem.

Na stronie internetowej możesz katalogować materiały zamieszczone na różnych serwerach. Za pomocą linków możesz odwoływać się do różnych treści i nikt tych odnośników nie będzie limitował. Na mediach społecznościowych to nie do pomyślenia.

Prywatna strona www z limitowanym dostępem

Dlaczego strona? Bo to bardzo dobre narzędzie do przechowywania, porządkowania i katalogowania zasobów. Możesz tam gromadzić dane w dowolnych formatach: zdjęcia, filmy, zapiski. Możesz łączyć je, dodawać opowieści, tworzyć historie. Przez długie lata możesz dodawać nowe treści.

Będzie to Twoje i tylko Twoje miejsce w sieci, nad którym w pełni zapanujesz. Ty zdecydujesz, które materiały zechcesz udostępnić wszystkim lub wybranym osobom, a które ukryć. Strona internetowa będzie wyglądała tak jak zechcesz i w dowolnym czasie możesz zmienić jej wygląd.

Na stronie internetowe uporządkujesz informacje w dowolnej hierarchii, z zachowaniem własnych kryteriów wyszukiwania.

Na stronie możesz zmieniać widoczność swoich zasobów w zależności od potrzeb.

Jak stworzyć i przekazać taki prezent?

Będzie to troszkę inaczej, niż w przypadku tworzenia strony dla własnych celów, bo uszczęśliwiamy kogoś zobowiązaniem na dłuższy czas. Na początek wybierzemy bezpieczny i niedrogi hosting, który w razie potrzeby będzie można powiększyć. Domenę zwykle dostaje się wtedy na promocyjnych czasowo warunkach, więc nawet jeżeli nie trafimy, to obdarowani mogą z niej zrezygnować.

Wszystkie szczegóły techniczne ustalimy podczas pierwszej rozmowy.

W kolejnym kroku zbuduję Ci szablon strony – będzie WordPress i będzie ładnie. Nie musisz nic umieć, sporządzę Ci tutorial opisujący jak dodawać materiały i tworzyć wpisy. Możesz przekazać go w prezencie razem ze stroną.

Razem dodamy tam materiały (Ty wybierzesz, ja dodam 🙂 ) i gotowy efekt w postaci linku przekażesz właściwej osobie.

Może to być prosty landing a może być już rozbudowana strona z miejscem na różne wpisy. Cokolwiek wybierzesz, wiedz że każdą moją stronę możesz dowolnie rozbudować w przyszłości.

Pamiętaj! Strona, która ma być prezentem musi być niezawodna. Nie możesz oprzeć jej na byle jakim rozwiązaniu, bo jest to zbyt ryzykowne. Nie korzystaj z gotowych szablonów stron, czy autorskich motywów, które wysypią się przy pierwszej aktualizacji wtyczek. Wiele z nich zawiera wtyczki płatne, których później nie możesz za darmo zaktualizować. Pozostawianie takich wtyczek na stronie bywa niebezpieczne. A wciskanie obdarowanemu takich płatnych subskrypcji też jest nieeleganckie.

Proponuję Ci uniwersalne rozwiązanie WordPress, które jest cały czas rozwijane i aktualizowane, jest opracowywane przez ogromny zespół. Użyję tylko niezbędnych wtyczek, które sprawdzają się od lat. Zastosuję sprawdzone przeze mnie metody, ale dedykowane tylko dla Twojej strony.

Zobacz, co może zawierać strona - prezent

Różne przedstawienia galerii zdjęć: wydarzeniami, chronologicznie, jak Tylko zechcesz

Możliwość dodawania opisów do zdjęć, szeregowania je w kategorie, tworzenie opowieści

Filmy z życzeniami

Tworzenie bloga w zasobach strony, którym może stanowić rodzaj pamiętnika

Kalendarium wydarzeń

Liczniki pokazujące ilość lub odliczające czas

Karuzele i prezentacje

Fajerwerki 😉