StronyRodzinne.pl

Rodzinne Strony

Dzieci

Droga Mamo

Pamiętasz ten moment kiedy dowiedziałaś się o swoim dziecku? Choć mogłaś spodziewać się takiej wiadomości, przeżyłaś niesamowite emocje, nawet niedowierzanie. To pierwsze takie emocje w Twoim życiu (choć już swoje lata miałaś) zapowiadające ciąg innych „Pierwszych”.

Pierwszy ruch dziecka, narodziny, jego płacz, tulenie, karmienie. To najpiękniejsze chwile życia i nigdy ich nie zapomnisz.

Zostań tu i zobacz, jak możesz utrwalić te wspomnienia i zamienić w historię.

Ewa Napora

Strona internetowa dla Twojego dziecka

Co to za pomysł?

Strony internetowe zapewne kojarzą Ci się z firmowymi, komercyjnymi albo co najwyżej blogami? Bo komercja idzie w parze z marketingiem a to zwykle bardzo hałaśliwy duecik.

Proponuję Ci stworzenie czegoś zupełnie innego. Jeszcze dziś – wyjątkowego, jednak wkrótce coraz bardziej popularnego.
Stwórzmy razem stronę internetową na której zbierzesz i uporządkujesz zdjęcia, filmy i zapiski z życia Twojego dziecka. To coś więcej niż elektroniczna foto – książka. To miejsce gdzie zaczniesz pisać historię Twojej Największej Miłości.

Bo nie wszystko jest na sprzedaż

Strony Rodzinne to wyjątkowe miejsca w sieci. Nie mają zadania sprzedawać, walczyć o pozycję, a treści na nich zawarte są bezcenne. Mogą być publiczne albo ukryte. Niosą wraz z sobą wartość niematerialną, pozwalają przetrwać dłużej naszym wspomnieniom i pamiątkom. Są dla osób świadomych swojej tożsamości i budowania historii rodziny.

Jeżeli:

  • Masz bardzo dużo zdjęć, filmów i zapisków zgromadzonych w różnych miejscach: telefon, dyski, albumy
  • Całe lata zbierania, stworzyły wielki, nieuporządkowany zbiór danych
  • Prace plastyczne Twojego dziecka zapełniły już nawet szafkę na przyprawy
  • Co chwilę Twoje dziecko prawi własne „mądrości przedszkolne” i nie chcesz o nich zapomnieć
  • Chcesz porównać zdjęcia swoje i dziecka bez długich poszukiwań
  • Chcesz opisać swoje niezwykłe wspomnienia z pierwszych chwil ze swoim dzieckiem, jego pierwszych kroków czy wspólnych wypraw
  • Chcesz aby rodzina, która nie mieszka z Wami, mogła mieć dostęp do wydarzeń z życia dziecka
  • Piszesz listy do swojego dziecka, prowadzisz kalendarium i nie chcesz tego stracić aby po latach pokazać to swojemu dziecku?

Prywatna strona www z limitowanym dostępem

Dlaczego strona? Bo to bardzo dobre narzędzie do przechowywania, porządkowania i katalogowania zasobów. Możesz tam gromadzić dane w dowolnych formatach: zdjęcia, filmy, zapiski. Możesz łączyć je, dodawać opowieści, tworzyć historie. Przez długie lata możesz dodawać nowe treści.

Będzie to Twoje i tylko Twoje miejsce w sieci, nad którym w pełni zapanujesz. Ty zdecydujesz, które materiały zechcesz udostępnić wszystkim lub wybranym osobom, a które ukryć. Strona internetowa będzie wyglądała tak jak zechcesz i w dowolnym czasie możesz zmienić jej wygląd.

Na własnej stronie uporządkujesz informacje w dowolnej hierarchii, z zachowaniem własnych kryteriów wyszukiwania.

Na własnej stronie możesz zmieniać widoczność swoich zasobów w zależności od potrzeb.

Czy nie wystarczą media społecznościowe?

  Materiały zamieszczane na mediach społecznościowych mają krótki czas życia. Kolejne publikacje spychają niżej poprzednie posty, a te po jakimś czasie przestają być oglądane. Na mediach społecznościowych ciężko będzie Ci ustalić własne kryteria porządkowania treści. Najczęściej jedynym kryterium jest czas.

Na mediach społecznościowych tracisz kontrolę nad swoimi zasobami, nawet jeżeli publikujesz je w małym gronie znajomych. Twoje wpisy i zdjęcia stają się publicznymi.

Na stronie internetowej sama decydujesz komu udostępnisz materiały i na jak długo. Czy w ogóle chcesz je udostępniać. W przeciwieństwie do stron komercyjnych, które walczą o widoczność, Twoja strona może pozostać w ukryciu. Na takiej stronie zabezpieczysz swoje cenne materiały przed rozpowszechnianiem.

Na stronie internetowej możesz katalogować materiały zamieszczone na różnych serwerach. Za pomocą linków możesz odwoływać się do różnych treści i nikt tych odnośników nie będzie limitował. Na mediach społecznościowych to nie do pomyślenia.

Zobacz, co może zawierać Twoja strona

Kliknij obok i obejrzyj demo

Różne przedstawienia galerii zdjęć: wydarzeniami, chronologicznie, jak Tylko zechcesz

Możliwość dodawania opisów do zdjęć, szeregowania je w kategorie, tworzenie historyjek

Stworzenie odrębnej galerii, wraz z opisami, dla skarbów dziecka, min. prac plastycznych

Tworzenie bloga w zasobach strony, pisanie listów, pamiętnika

Kalendarium wydarzeń

Licznik urodzin, karta osiągnięć, inne wyliczanki

Powiedzonka dziecka

Krótkie, żartobliwe opowieści z przedszkola, placu zabaw

Jak wygląda tworzenie strony dziecka?

Twój hosting, Twoja domena, Twoja strona.

Pomożemy Ci założyć konto i wykupić miejsce na bezpiecznym serwerze (jeżeli jeszcze nie masz). Będzie tylko Twój. Dzięki temu Twoje zasoby będą w pewnych rękach. To ważne miejsce, bo tam będziesz przechowywać swoje skarby. Ustalimy prawa dostępu do Twojej strony i serwera. Wybierzesz nazwę swojej domeny. Zabezpieczymy ją certyfikatem SSL.

Następnie napiszemy stronę, która będzie sposobem prezentacji Twojej bazy danych pełnej pamiątek. Zrobimy tak, aby Twoje dane były bezpieczne, nawet w razie awarii strony, lub jej usunięcia.

 Zaplanujemy razem wygląd i funkcjonalność Twojej strony. Zbudujemy Ci unikalny, a zarazem łatwy w obsłudze, szablon strony w WordPress,  abyś w prosty sposób mogła przejąć zarządzanie stroną. Ułatwimy Ci to jeszcze bardziej i stworzymy tutorial – jak dodawać materiały, dedykowany tylko dla Twojej strony. Możemy również zrobić Ci szkolenie indywidualne.

Jeżeli zakończymy naszą współpracę na tym etapie, przejmiesz stronę i będziesz samodzielnie dodawać materiały. Jednak jeżeli zechcesz, pomożemy Ci w rozwijaniu i prowadzeniu strony.